magazín
3.9 C
Brno
Středa, 1 února, 2023
časopis
DomůSportTarkovičovi nezávidím. Mohl by ušít systém na míru Škriniarovi

Tarkovičovi nezávidím. Mohl by ušít systém na míru Škriniarovi

Nerad jen tak kritizuje, spíše nabídne konstruktivní řešení. S jedním netuctovým přišel někdejší stoper Celtiku Glasgow či Sunderlandu Stanislav Varga (49) i po dvou přípravných duelech slovenské reprezentace proti Finsku (2:0) a Norsku (0:2).

Milan Škriniar před zápasem s Finskem.
„Třeba zvážit, zda neušít hru a defenzivní systém na míru Milanovi Škriniarovi,“ říká 54násobný reprezentant.

O přátelských zápasech se někdy mluví jako o zbytečných. Měli jste je rádi?
Každý zápas v reprezentaci byla čest. V kabině je dobrá atmosféra. Ideální, když se daří a jsou výsledky. To, že jsou přátelské zápasy zbytečné, mohou říkat fanoušci, kterým nepřijdou zajímavé. Zkoušet je však třeba, nám rozhodně.

Slováci nehráli přátelské duely od června 2021. Pomohli mužstvu najít nové adepty do reprezentace?
To je otázka na trenéra Štěpána Tarkoviče, nechci nikomu dávat rozumy. Hledáme nadále středního útočníka, stopera ke Škriniarovi, možnou náhradu na dny bez Marka Hamšíka. Nejvíce by Tarkovičovi pomohlo to, co předtím Vladu Weissovi a Janu Kozákovi st.

Co máte na mysli?
Weiss i Kozák jsou skvělí trenéři. Největších úspěchů jsme však dosáhli tehdy, když opory pravidelně hrávali v kvalitních klubech. V naší základní sestavě pravidelně bylo možná osm hráčů v předních ligách, to nelze oklamat.

Podívejte se na Stana Lobotku, jakou měl výkonnost, když v Neapoli vysedával na lavičce a jak je na tom teď. Tarkovičovi nezávidím, musí postupně nahrazovat zlatou generaci.

Tarkovič k nejlepšímu slovenskému fotbalistovi Škriniarovi většinou staví Ľubomíra Šatku. Ten se však vrátil po zranění a proti Norům a Finům se kromě něho objevili v sestavě po boku Škriniara i Martin Valjent i David Hancko. Která dvojice se vám líbila nejvíc?
Když hrával Martin Škrtel s někým jiným než Janem Ďuricom, hned to bylo vidět. Musíme někoho ke Škriniarovi najít. Nejlepší by bylo, kdyby to byl Valjent, neboť působí ve španělské lize.

Problém však je v tom, že Škriniar nastupuje již dlouhodobě v systému se třemi obránci a navíc z pravé strany. V reprezentaci hrál ve čtyřčlenné obraně a navíc zleva.

Je to velký rozdíl?
Sám jsem byl stoper a musím říct, že je. Někdo řekne, že tak skvělý hráč by to měl zvládnout. Proti Maltě bez problémů, ale pokud přijde kvalitní útočník jako Erling Haaland, vidět problémy.

Navrhujete systém se třemi obránci?
Jak jsem řekl – nedovolím si někomu mluvit do jeho práce.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články