magazín
2.1 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023
časopis
DomůPro MužeCo je antropologie a jaké jsou její počátky

Co je antropologie a jaké jsou její počátky

Antropologie představuje zajímavou disciplínu. Jedná se o vědecké studium lidstva, které se zabývá lidským chováním, lidskou biologií, kulturami, společnostmi a lingvistikou, a to jak v současnosti, tak v minulosti, včetně minulých lidských druhů.

Užijí pojmu antropologie v tomto kontextu se poprvé objevilo v renesančním Německu v dílech Magnuse Hundta a Otto Casmanna. Za zakladatele moderní antropologie je považován Bernardino de Sahagún.

Význam pojmu však ani v dalších etapách dějin nebyl zcela jednotný. Například Étienne Serres jej v roce 1839 použil pro označení přírodopisu. 

Dále v roce 1850 vytvořil Jean Louis Armand de Quatrefages de Bréau ve francouzském Muséum national d’histoire naturelle katedru antropologie a etnografie. A jak se antropologie vyvinula až k dnešku? Prozradíme vám.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články